Fototapety kwiecień 12, 2019

4 fototapety, które odmienią kuchnię bez okna

Mała przestrzeń w Twojej kuchni nie stanowi już problemu!

4 fototapety ktore odmienia kuchnie bez okna

Mała przestrzeń w Twojej kuchni nie stanowi już problemu!

4 fototapety, które odmienią kuchnię bez okna

Kiedy jesteśmy posiadaczami kuchni pozbawionej okien, wiemy, że nie jest to pomieszczenie wdzięczne pod względem architektonicznym i łatwe do umeblowania.

Nie ukrywajmy tego, że jest w nim po prostu ciemno.

Trzeba zatem wymyślić sposób, dzięki któremu wnętrze będzie przynajmniej nieco rozjaśnione, uzyskamy w nim przynajmniej złudzenie jasności i przestronności (bo, co trzeba podkreślić, w przeważającej większości przypadków kuchnia bez okna jest po prostu mała).

Rewelacyjną metodą na aranżację tego typu pomieszczenia będą fototapety.

Ale nie jakiekolwiek, ale wybrane po głębszym zastanowieniu, takie, które będą nie tylko zdobiły, ale optycznie powiększą i w pewien sposób rozświetlą naszą przestrzeń.

Kuchenne przybory fototapety fixar

Okno na świat

Jeśli kuchnia jest klasycznego okna pozbawiona, można je sobie stworzyć poprzez zamontowanie odpowiedniego modeli fototapety. Wybór jest bardzo duży, producenci prześcigają się w tworzeniu tego typu modeli. Mamy zatem fototapety, dzięki którym kuchnia bez okna zostanie ozdobiona widokiem przez otwarte okiennice na morze, na piękny las czy też na grecką uliczkę pełną niezwykłości. Złudzenie obecności okna w pomieszczeniu jest dzięki zastosowaniu takiej ozdoby bardzo wyraźne. Niby okna nie ma, a jednak jest – idealnie!

Figowy zawrot glowy fototapety fixar

Przepiękny krajobraz

Kuchnia pozbawiona okna zostanie w bardzo ciekawy sposób odmieniona i wzbogacona wówczas, kiedy zastosujemy fototapetę z odpowiednio dobranym pejzażem. To powinno być coś, co da domownikom i gościom wrażenie przestronności, otwartości, oddechu. Idealnie spiszą się zatem modele przedstawiające ośnieżone szczyty górskie albo też zielone lasy. Dobrym motywem jest także morze, które sięga aż po horyzont.

Cytrusowa swierzosc fototapety fixar

Niebiańskie piękno

Widok nieba w kuchni pozbawionej okna? Tak, jak najbardziej jest to możliwe! Kiedy na powierzchni ściany pojawi się fototapeta z niebiańskim motywem. Delikatne, białe niczym śnieg obłoki płynące niespiesznie po błękitnym niebie…To jest widok, który chce się mieć przed oczyma jak najczęściej, dlatego dzięki zamontowaniu tej naściennej dekoracji przebywanie w kuchni będzie ogromną przyjemnością, to pewne!

Siła trójwymiaru

Jeśli nasza kuchnia nie ma okna i jej rozmiary są raczej niezadowalające, spróbujmy zmienić jej odbiór poprzez zastosowanie fototapety trójwymiarowej. Co takiego dzięki niej zmienimy? Nie tylko udekorujemy nasze pomieszczenie, ale i jednocześnie sprawimy, że zostanie ono optycznie powiększone. Projektanci naściennych dekoracji coraz częściej wykorzystują iluzję optyczną do tego, by nadać przestrzeniom lekkości, by dawały one wrażenie przestronnych i obszernych.

Cukiernicza slodkosc fototapety fixar

Kuchnia bez okna może być stylowa i nowoczesna!

Kiedy zatem mamy do dyspozycji kuchnię pozbawiona okna, nie załamujmy rąk. Wykorzystajmy któryś ze wspomnianych w tekście sposobów na to, by zmienić jej oblicze wręcz nie do poznania.Fototapety z motywem okna będą strzałem w dziesiątkę, świetnym sposobem na zaaranżowanie kuchni okażą się też być modele z pięknymi krajobrazami albo też z motywem nieba. A może trzeci wymiar da się zaprosić do tej przestrzeni? Jedno jest pewne: będzie to miejsce, w którym po prostu chce się przebywać!